ראשי > Uncategorized, חופש העיתונות, פעילויות > הקרנת "לילה טוב ובהצלחה" + שיחה עם אילנה דיין

הקרנת "לילה טוב ובהצלחה" + שיחה עם אילנה דיין

11 במאי 2011

בשנות ה-50' של המאה הקודמת, כשרדיפת החשודים בקומוניזם הייתה בשיאה בארצות הברית, נחלץ העיתונאי והמגיש הידוע אדוארד מורו להגנתו של קצין שנזרק מהצבא ללא משפט או אפשרות להגן על עצמו. מהלך זה הוביל לעימות חזיתי בינו לבין הסנטור ג'וזף מקארתי, שניסה להשתיק אותו ואף לחסל את הקריירה העיתונאית שלו. הסרט "לילה טוב ובהצלחה", בבימוי של ג'ורג' קלוני, מיטיב לתאר את הדילמות העיתונאיות של מורו ואת האופן שבו הוא התמודד עם הלחצים הפוליטיים והכלכליים שהופעלו נגדו ונגד מקום עבודתו. האם גם בישראל עיתונאים נקלעים למערבולות של לחצים כאלו? האם המקארתיזם כבר כאן?

הקרנת "לילה טוב ובהצלחה"

+

שיחה עם אילנה דיין

ביום שישי 27.5 בשעה 11:00 בבוקר נקיים את המפגש השלישי בסדרת מפגשים לעיתונאים בסינמטק ת"א, בפורמט של סרט ושיחה עם עיתונאי בכיר. במפגש הקרוב נשוחח עם אילנה דיין ואחר-כך נקרין את הסרט "לילה טוב ובהצלחה". מחיר הכניסה לאירוע: 35 ₪ לאדם. הכניסה בהצגת תעודת עיתונאי (לע"מ, אגודות העיתונאים או תעודות של אחד מכלי התקשורת. אפשר להביא איתכם אדם נוסף שאינו עיתונאי). עם הכרטיס ניתן יהיה לקנות קפה ומאפה ב-10 ₪ בלבד בבית הקפה של הסינמטק.

לשאלות והערות ניתן לפנות ל:

אסף ליברמן, 0506935774, a@glz.fm

יאיר טרצ'יצקי, 0548104567, yairtar@gmail.com

לדף האירוע בפייסבוק:

http://www.facebook.com/event.php?eid=152316118169235

לפרטים נוספים על הסרט:

http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?MID=1900

זוכה פרס השחקן הטוב ביותר והתסריט הטוב ביותר בפסטיבל ונציה 2005 וסרטו השני של ג'ורג' קלוני כבמאי. הסרט מתאר את אחת התקופות האפלות ביותר בארה"ב בתולדות ההיסטוריה המודרנית, תקופת צייד המכשפות והרשימה השחורה. העלילה מתרחשת בשנת 1953 ועוקבת אחרי עבודתו של העיתונאי החריף אדוארד מורו שהגיש תוכנית חדשות ותחקירים ברשת CBS והצוות הנאמן שלו. הסרט מתאר את ההכנות למשדר ההיסטורי שבו התעמת עם הסנטור ג'וזף מקארתי שהיה אחראי על ציד המכשפות והרשימה השחורה שבה הואשמו אמריקאים חפים מפשע בפשעים נגד המדינה בשל היותם קומוניסטים. אותה תוכנית חדשות היסטורית נחשבת לציון דרך בתולדות הטלוויזיה ואירוע שנלמד בשיעורי אזרחות ותקשורת".

ביקורת של אורי קליין בהארץ: http://bit.ly/ljfxr8

זהו סרט שנמנע מלהקל על הצופים, ואינו מתחנף אליו, וסגנונו והמבנה שלו מבליטים פעם אחר פעם כי הדרמה המוצגת במרכזו אינה סיפור אמריקאי הירואי. אחרי הכל, יציאתו של מורו למאבק במקארתי נבעה במידה מרובה מהחשש שלו לעתידו עצמו; והטלוויזיה, גם אם מילאה תפקיד מכריע בתהליך הפלתו של הסנאטור, עשתה זאת באיחור ניכר, אחרי שנים ארוכות של שתיקה ופחד".

%d בלוגרים אהבו את זה: