ראשי > Uncategorized, פעילויות > המשך לסמינר הכלכלי?

המשך לסמינר הכלכלי?

28 במרץ 2011

שלום חברים

בחודשיים האחרונים קיימנו סדרת מפגשים לעיתונאים בנושאים כלכליים עם מומחים בתחום. קיבלנו פידבקים מאוד חיוביים מהמפגשים: עיתונאים רבים, משלל תפקידים וכלי תקשורת, ציינו כי הם קיבלו רקע נרחב בתחום שהיתה להם בו בקיאות נמוכה והם חשים שהם צברו כלים להבין טוב יותר את המציאות הכלכלית ולשקף אותה בצורה מקצועית יותר בעבודה היומיומית. השיא היה בפגישה האחרונה, שבה הגיע פרופ' איתן ששינסקי כדי לשוחח עמנו על תמלוגי הגז כשבמקביל הנושא נידון ועלה להצבעה בישיבה דרמטית של ועדת הכספים של הכנסת (הוא אף קטע את ההרצאה לכמה רגעים כדי לקבל את שיחת הטלפון שבישרה לו על כך שההחלטה עברה).

על אף שהמפגש עם ששינסקי היה אמור לנעול את הסדרה, קיבלנו לא מעט פניות מעיתונאים שהיו רוצים לראות לה המשך. בינינו לבין עצמנו החלטנו לשקול את הנושא, ואולי לקיים סדרה חדשה של מפגשים עם הגורמים הכלכליים הבכירים במשק: שר האוצר יובל שטייניץ, יו"ר ההסתדרות עופר עיני, יו"ר ועדת כספים משה גפני, אולי איזה טייקון וכו'. לפני שאנחנו מקדמים עוד מהלך כזה, שדורש לא מעט השקעה, רצינו לציין כמה דברים:

1. נשמח לשמוע מכם אילו נושאים מעניינים אתכם – עולם העבודה? כלכלת בריאות? מבט כללי על המשק? שוק ההון? משהו אחר?

2. המפגשים האחרונים התקיימו בבית העיר בימי רביעי בשעה שבע בערב. האם מדובר בזמן טוב? האם יש מועד אחר שעשוי להיות נוח יותר?

3. אנחנו לא יכולים להביא את שר האוצר, לדוגמה, ולהושיב אותו מול חדר חצי ריק (בפועל אנחנו יכולים, אבל זה בסופו של דבר מוציא רע מאוד דווקא את מי שעמל והשקיע את מיטב זמנו כדי לארגן את המפגש). כדי שהמפגשים יהיו מוצלחים אנחנו זקוקים שכל אחד מכם ירגיש שהם נוצרו למענו וייקח עליהם אחריות. מה זה אומר? שמי שמודיע שהוא בא אכן יבוא או לחלופין יודיע שהוא מבטל, וגם שתעשו מאמץ לפרסם את המפגשים בין חבריכם ולדאוג שאנשים יבואו. נשמח לקבל מתנדבים שיודיעו עכשיו שהם מוכנים להיות אחראי הפצה אצלם במערכת (זה דורש חצי שעת עבודה במצטבר בשבוע שלפני כל מפגש).

4. תשובות, הערות, ביקורות או סתם מילה טובה – אפשר לשלוח לכתובת המייל haitonaim@gmail.com

שיהיה שבוע נעים

מיקי פלד ויאיר טרצ'יצקי

  1. אני
    28 במרץ 2011 ב- 23:43

    אם טייקון, אז אפשר לבקש שתביאו את נוחי דנקנר להרצאה? יש לי המון מה לשאול אותו.

  1. 29 במרץ 2011 ב- 11:17
התגובות סגורות.
%d בלוגרים אהבו את זה: