ראשי > Uncategorized, פעילויות > הסרט "האדם המסוכן ביותר באמריקה" + שיחה עם מרדכי גילת

הסרט "האדם המסוכן ביותר באמריקה" + שיחה עם מרדכי גילת

9 בפברואר 2011

דניאל אלסברג נחשף לחומרים נפיצים על מלחמת וייטנאם והדליף אותם. ענת קם עשתה את אותו הדבר לגבי פעולות של צה"ל בשטחים. ג'וליאן אסאנג' כבר הפך את העסק לשיטתי. גם אם הסיפורים שונים, אלסברג, קם ואסאנג' היו צינור משמעותי להעברת מידע משמעותי והפכו בעיניי רבים לאויביי הציבור. אלסברג גם כתב על זה שני ספרים, שהפכו לסרט תיעודי מרתק. סיפורו של אלסברג הוא חומר חובה לכל עיתונאי.

הקרנת הסרט "האדם המסוכן ביותר באמריקה"

+

שיחה עם העיתונאי מרדכי גילת


ביום שישי 25.2.2011 בשעה 12:30 נקיים את המפגש הראשון בסדרת מפגשים לעיתונאים בסינמטק תל אביב, בפורמט של סרט ושיחה עם עיתונאי בכיר. במפגש הקרוב נקרין את הסרט "האדם המסוכן ביותר באמריקה: דניאל אלסברג ומסמכי הפנטגון", המתאר את הדלפת "מסמכי הפנטגון" בתחילת שנות ה-70', שחשפה שקרים של נשיאי ארצות הברית סביב מלחמת וייטנאם. בסוף הסרט נקיים שיחה עם מרדכי גילת, כתב חוקר ב"ישראל היום" וחתן פרס סוקולוב לעיתונות כתובה, שחשף בין היתר את פרשת האי היווני ופרשת אריה דרעי. גילת יחלוק מניסיונו ויספר על הדלפת מסמכים, מקורות ופרשיות עבר בעיתונות הישראלית. 

 

מחיר הכניסה לאירוע: 35 ₪ לאדם. הכניסה בהצגת תעודת עיתונאי (לע"מ, אגודות העיתונאים או תעודות של אחד מכלי התקשורת. אפשר להביא אתכם אדם נוסף שאינו עיתונאי). עם הכרטיס ניתן יהיה לקנות קפה ומאפה ב-10 ₪ בלבד בבית הקפה של הסינמטק.

 

לשאלות והערות ניתן לפנות ל:

אסף ליברמן, 0506935774, a@glz.fm

יאיר טרצ'יצקי, 0548104567, yairtar@gmail.com

 

והנה עוד קצת פרטים על הסרט:

האדם המסוכן ביותר באמריקה: דניאל אלסברג ומסמכי הפנטגון (ארה"ב 2009)

THE MOST DANGEROUS MAN IN AMERICA

בימוי: ג'ודית ארליך, ריק גולדסמית Dir: Judith Ehrlich, Rick Goldsmith

דניאל אלסברג, צעיר מבריק שהתבקש על ידי רוברט מקנמארה לכתוב דו"ח סודי עבורו על המלחמה המתמשכת בוייטנאם (1971), גילה לתדהמתו כי חמישה נשיאים – מטרומן ועד ניקסון – שיקרו לעמם שקרים גסים כדי להצדיק את המשך הקרבות, שגבו מחיר דמים של שני מיליון הרוגים ויאטנמים, ו-58 אלף חיילים אמריקאים. באומץ לב יוצא דופן הוא צילם בסתר 7,000 עמודים ממסמכי הפנטגון, והדליף אותם ל"ניו יורק טיימס". בשל ניסיון הממשל לחסום את הפרסומים, פיזר אלסברג את השלל בין 17 עיתונים ברחבי ארה"ב, ובכך תרם תרומה מכרעת לסיום המלחמה, לא לפני שהועמד למשפט על עבירות שדינן 115 שנות מאסר. הסרט המועמד לאוסקר, משתמש בצילומי ארכיון מצוינים, ובמרואינים רבים שליוו את האירועים, כשבראשם אלסברג עצמו. היה מועמד לאוסקר בשנת 2010. (94 דקות, אנגלית, תרגום לעברית) (94 min., Eng., Heb. Sub). הקרנה באדיבות יס דוקו.

  1. חשוב מאד שתשאלו את מרדכי גילת מה דעתו על הבור ועם הארץ מוחטא. יש לו בוודאי דעה ברורה עליו
    12 בפברואר 2011 ב- 23:12

    אנחנו מברכים את מרדכי גילת על העזרה שהוא מעניק לחטיבה הצעירה. חשוב שתשאלו אותו קצת גם על הבור ועם הארץ מוחטא ואני בטוחה שיהיה לו מה לומר גם בעניין הזה. אגודת העיתונאים על הפנים. איש כמעט לא מגיע לבניין שהפך לפיל לבן. היה ארוע לזכרו של דב יודקובסקי. לפני הארוע איש כמעט לא נכנס לבניין ואחרי הארוע התמונה דומה. בחטיבה הצעירה לא מתכוונים לוותר. צריך לחקור ביסודיות את המערכת הכספית של האגודה. איזה כסף הולך לאן. מי מפקח על מה שקורה וכמה כסף ממה שגובים ממסי החבר הולך למשכורות.

  1. 10 בפברואר 2011 ב- 18:05
התגובות סגורות.
%d בלוגרים אהבו את זה: