ראשי > Uncategorized, חופש העיתונות > מכתב פתוח מכתב וואלה, יהושע בריינר

מכתב פתוח מכתב וואלה, יהושע בריינר

6 בפברואר 2011

בעקבות הלחץ הציבורי הודיעה המשטרה כי תיסגר החקירה נגד כתב וואלה יהושע בריינר. מצורף מכתב שכתב בריינר לכ-120 העיתונאים שנכנסו לבלוג הזה והצטרפו למכתב שניסחו כתבי הצבא והשטחים, וגם למי שתמך בדרכים אחרות.

————————————————————————————————

עמיתיי,

לפני כחודשיים מצאתי את עצמי נחקר כחשוד תחת אזהרה במשטרת אריאל בעקבות כתבה שפירסמתי ובה ציטוטים מכרוז שהופץ ביוני 2010 נגד מח"ט שומרון. בשל פרסום הכתבה, ומסיבה זו בלבד, היו מי שמצאו לנכון לזמן אותי לחקירה כחשוד בעבירות של העלבת עובד ציבור ופגיעה בפרטיות.

>> מכתב העיתונאים לתמיכה ביהושע בריינר

הבוקר קיבלתי שיחת טלפון מראש אגף החקירות במשטרה, ניצב יואב סגלוביץ', ובפיו התנצלות כנה על חקירתי. ניצב סגלוביץ' הודה בפניי כי עצם חקירתי הייתה טעות שאסור היה לה לבוא לעולם וסיפר כי הורה על סגירת תיק החקירה לאלתר. אני מעריך מאוד את העובדה שניצב סגלוביץ' ראה לנכון לומר בפני את הדברים, ואין לי אלא לברך על כך.

סגירת התיק לא היתה מתרחשת אלמלא התמיכה הרבה שקיבלתי בשבועות האחרונים מעמיתים רבים, שעם חלקם הגדול אין לי היכרות אישית, אך הם ראו לנכון להביע את דעתם בנושא כל כך מהותי. חופש העיתונות הוא אחד מהערכים החשובים לקיומה של מדינה דמוקרטית ועלינו לגנות כל ניסיון להצר את צעדינו באמצעים משפטיים או חקירתיים.

בהזדמנות זו אבקש להודות באופן אישי על התמיכה והסיוע למערכת וואלה, למועצת העיתונות ולעומדים בראשה, לאגודה לזכויות האזרח, לחברי תא כתבי השטחים ותא הכתבים הצבאיים, ליאיר טרצ'יצקי, יואב ריבק, לכל אחד ואחת מהעיתונאים ומאנשי התקשורת שחתמו על מכתב המחאה שנשלח וגם לאלו שלא חתמו אך הביעו את עמדתם בפני.

סגירת תיק החקירה בנסיבות אלו מהווה מסר חשוב, שכולי תקווה שיופנם בקרב הגורמים הרלוונטיים.

יהושע (ג'וש) בריינר, כתב לענייני צבא ומתנחלים, וואלה! חדשות

התגובות סגורות.
%d בלוגרים אהבו את זה: